Rozstrzygnięcie I edycji konkursu “Mężczyźni w Edukacji”

W konkursie Fundacji Edukacja na NOWO, wyłoniliśmy sylwetki 3 mężczyzn, którzy popularyzują idee cyfryzacji i wprowadzają nowe metody oparte na technologiach.

Podziwiamy skuteczność w budowaniu zespołów nauczycielskich, ogromne zaangażowanie oraz otwartość na dzielenie się doświadczeniami z innymi.

TOP3 – Mężczyźni w Edukacji 2016r.

DARIUSZ ANDRZEJEWSKI

Dyrektor SP nr 6 we Wrześni, trener w projektach związanych z edukacją multimedialną, wykorzystaniem technologii informatycznych w szkole. Opiekun merytoryczny uczniów biorących udział w ogólnopolskich konkursach informatycznych, inicjator wdrożenia w szkole innowacyjnych programów „Szkoła Zarządzająca Wiedzą”, „Eduscience”, „Matematyka Innego Wymiaru”, „Nauka Programowania w Baltie”. Członek Rady do Spraw Informatyzacji Edukacji przy MEN.

TOMASZ ŁUKAWSKI

Nauczyciel informatyki oraz zajęć komputerowych, szkolny koordynator TI, budował i wdrażał projekty informatyzujące placówki szkolne, szkolił nauczycieli w samodzielnych projektach oraz ogólnopolskich. Od 2010 roku jako dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ząbkach realizuje wizję szkoły, o której zawsze myślał. Szkoła została doceniona już za całokształt systemowego wdrożenia technologii w placówce i otrzymała tytuł Microsoft Showcases School.

DARIUSZ STACHECKI

Nauczyciel informatyki i wicedyrektor Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Autor rozwiązań i koncepcji, które przyniosły tytuł Pathfinder School (2010) oraz Mentor School (2011 i 2012) dla Gimnazjum w Nowym Tomyślu jako lidera edukacji informacyjnej w programie Partners in Learning (jedna z 30 najbardziej innowacyjnych szkół na świecie). Członek Rady ds. Informatyzacji Edukacji – organu pomocniczego MEN.

Gratulujemy – zespół Rady Fundacji