Rozstrzygnięcie I edycji konkursu “Kobiety w Edukacji”

W konkursie Fundacji Edukacja na NOWO, wyłoniliśmy sylwetki 3 kobiet, których postawy szczególnie doceniamy: za zaangażowanie, kreatywność, poszukiwanie nowych rozwiązań, oraz orientację na teraźniejszość i przyszłość.

Podziwiamy energię, umiejętność wykorzystywania własnych doświadczeń, siłę napędową pobudzającą do podejmowania konkretnych działań dla integrowania, motywowania, odkrywania i rozwijania zainteresowań i talentów uczniów.

TOP3 – Kobiety w Edukacji 2016r.

HANNA BABIKOWSKA

Dyrektorka LO w Piastowie, entuzjastka  pracy z młodzieżą potrafiąca odkrywać i rozwijać jej potencjał. Mistrzyni budowania współpracy i partnerstwa w szkole: uczniowie, rodzice, nauczyciele. Odpowiedzialna i konsekwentna w działaniu, specjalistka od trudnych zadań, które traktuje jako wyzwanie. Liderka projektu “Szkoła w zmianie”, przekształcającego LO w Piastowie w nowoczesną placówkę edukacyjną. Odważna, myśląca perspektywicznie i zawsze kierująca się dobrem ucznia.

BARBARA HALSKA

Wspaniały wychowawca, oraz inspirator uczniów. Kobieta która nie boi się żadnych wyzwań, odważna, dynamiczna kreatorka. Laureatka światowych konkursów wynalazczości

KRYSTYNA KOLENDO-DZIĘGIELEWSKA

Matematyk z bogatym doświadczeniem w edukacji dzieci i dorosłych. Entuzjastka współpracy z Europą w obszarze edukacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Od 2013 uczestniczy w projekcie Mistrzowie Kodowania, w ramach którego rozpowszechnia nauczanie programowania od szkoły podstawowej www.modanakoda.blogspot.com, widząc w nim narzędzie do rozwijania kreatywności. Inspiruje, koduje, koloruje i angażuje jak nikt inny.

Gratulujemy – zespół Rady Fundacji