Rozstrzygnięcie II edycji Konkursu TOP2 - Mężczyźni w Edukacji 2017
*Nastąpiła zmiana w stosunku do roku ubiegłego: TOP3 zastąpił TOP2, gdzie nagradzamy po dwie osoby płci żeńskiej i męskiej.
W konkursie Fundacji Edukacja na NOWO, wyłoniliśmy sylwetki 2 mężczyzn, którzy popularyzują idee cyfryzacji i wprowadzają nowe metody oparte na technologiach.
Podziwiamy skuteczność w budowaniu zespołów nauczycielskich, ogromne zaangażowanie oraz otwartość na dzielenie się doświadczeniami z innymi.
TOP2 – Mężczyźni w Edukacji 2017 r.
ADAM STĘPIŃSKI
Nauczyciel języka angielskiego i historii w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Absolwent Studium Komputerowego w Lubelskiej Szkole Biznesu oraz uczestnik kursu metodycznego dla nauczycieli na University of Wales w Wielkiej Brytanii.
Trener kursów z wykorzystania nowych technologii w Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli (letnie kursy dla nauczycieli z Europy na Cyprze i w Krakowie) oraz ekspert European SchoolNet w Brukselii (przeprowadził kilkanaście dwutygodniowych warsztatów online, kilkanaście szkoleń i warsztatów podczas międzynarodowych konferencji eTwinning i seminariów kontaktowych eTwinning). Dodatkowo trener kursów online programu eTwinning, ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim, egzaminator maturalny OKE, autor kursów e-learningowych na platformie Moodle i Learning Events online dla nauczycieli z krajów Unii Europejskiej oraz ekspert Microsoft Innovative Educator. Moderator Europejskiej Grupy Humanistycznej eTwinning.
Zdobywca indywidualnej nagrody European Language Label oraz zwycięzca w krajowym konkursie projektów eTwinning dla szkół ponadgimnazjalnych. Laureat Gold Award w projektach Fundacji Europa-Azja. Zwycięzca w ogólnopolskim konkursie British Council w kategorii Autonomia Ucznia oraz uhonorowany tytułem Top eTwinning Ambassador of the Decade in Poland. Zdobywca drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie Digital Champions i nominowany do tytułu EduInspirator 2016 w kategorii Edukacja Szkolna. Zwycięzca w europejskim konkursie eTwinning na projekt.
Koordynator ponad dwudziestu międzynarodowych projektów edukacyjnych (British Council, Socrates, Comenius, Erasmus+, eTwinning, Fundacja Azja-Europa, History and Ourselves). Autor wielu publikacji dla programu eTwinning w Europie i Polsce (motywowanie ucznia poprzez pracę projektową, komunikacja w projektach, narzędzia online do pracy projektowej). Autor serii artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa.
Opiekun zwycięzców i laureatów Europejskiego Konkursu Językowo-Informatycznego.
Nauczyciel otwarty na współpracę i dzielenie się wiedzą. Popularyzator pracy metodą projektu i pasjonat pracy z młodzieżą w kontekście międzynarodowym i wielokulturowym.
SŁAWOMIR RADECKI
Dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 8 w Białymstoku, nauczyciel historii. Głównym celem szkoły, którą zarządza, jest taki kształcenie uczniów, które pozwoli im odnieść sukces we współczesnym świecie, w którym będą funkcjonować jako dorośli ludzie. Szkoła stawia na zrównoważony rozwój uczniów z uwzględnieniem trzech przestrzeni, a mianowicie przestrzeni tradycyjnej, wirtualnej oraz osobistej.
Szkoła pokazuje, że uczenie się nie musi być nudne, a pomaga w tym mądre wykorzystanie technologii w edukacji. Dodatkowo dyrektor bardzo dba o przestrzeń szkoły, która jest przyjazna, otwarta, kolorowa i współtworzona przez uczniów, czyli uwzględniająca ich potrzeby. Taka szkoła zapewnia uczniom bezpieczną i przyjazną atmosferę co sprzyja uczeniu się i rozbudzaniu fascynacji wiedzą.
Statuetki laureatów:
Gratulujemy – zespół Rady Fundacji