FUNDACJA EDUKACJA NA NOWO I WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZAJĄ

Dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i studentów na seminarium z cyklu: NOWOCZESNA EDUKACJA W PRZEDSZKOLU I SZKOLE pt. "Czy interdyscyplinarność  jest drogą ku szkole przyszłości w Europie i na świecie? Z doświadczeń praktyka pracującego w programach Erasmus , eTwinning”.

Seminarium odbędzie się w dn. 27 listopada 2017 r. w godz. 14.30 - 17.00 na Wydziale Pedagogicznym UW, ul. Mokotowska 16/20, sala 414.

Celem seminarium jest poznanie w jakim kierunku zmierza edukacja na świecie. Czy szkoła nadąża za zmieniającą się cywilizacją? Czy współpraca między różnymi kulturami, państwami i kontynentami czyni edukację bardziej uniwersalną, efektywną i bliższą potrzebom młodych ludzi?

Swoimi doświadczeniami podzieli się z Państwem Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego i historii w Liceum Ogólnokształcącym im Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Praktyk pracujący od wielu lat w programach międzynarodowych, między innymi: Erasmus , eTwinning, Asia – Europe Foundation, European SchoolNet.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: seminarium@edukacjananowo.pl

WRĘCZENIE NAGRODY TOP2 W EDUKACJI:

Program:

14.30 – 14.50 Powitanie Gości- prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko i Elżbieta Piotrowska – Gromniak, prezeska Fundacji Edukacja na NOWO.

14.50 – 15.00 Wręczenie Adamowi Stępińskiemu nagrody Fundacji Edukacja na NOWO – TOP 2 Mężczyźni w Edukacji 2017 - prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko i Elżbieta Piotrowska - Gromniak.

15.00 – 15.40 „Czy interdyscyplinarność jest drogą ku szkole przyszłości w Europie i na świecie? Z doświadczeń praktyka pracującego w programach Erasmus , eTwinning. ” - Adam Stępiński.

15.40 – 16.20 Debata: Czy polska szkoła jest gotowa na interdyscyplinarną edukację? - udział wezmą przedstawiciele Wydziału Pedagogicznego UW, Fundacji Edukacja na NOWO oraz nauczyciele.

16.20 – 17.00 Dyskusja, pytania z sali i podsumowanie seminarium.

Organizatorzy