12 grudnia 2015 - z doświadczeń praktyków

Konferencja została zorganizowana w ramach Pomorskiego Festiwalu "Pociąg do matematyki", a jej celem było wsparcie nauczycieli w zakresie doskonalenia umiejętności nauczania i uczenia się w zakresie matematyki oraz  zainspirowanie do korzystania w pracy z uczniami nowoczesnych metod edukacyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji - fotorelacja

DSC_0228

Gościem specjalnym konferencji była dr hab. prof UW Małgorzata Żytko, specjalista w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej.

Konferencję uroczyście otworzyła p. Teresa Kamińska, prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

DSC_0090

Główne tematy konferencji

Sesje plenarne: przegląd możliwych interakcji z uczniami w środowisku SMART, edukacja matematyczna szansą na ujawnianie i wspieranie potencjału rozwojowego dzieci, Piktogramy, w drodze do dobrej matematyki - z doświadczeń gminy i powiatu kwidzyńskiego, Khan Academy wsparcie dla nauczycieli uczniów w edukacji matematycznej, prezentacja Metody Pytań i Doświadczeń - autorskiej metody pracy z uczniami z wykorzystaniem narzędzia internetowych, nowe technologie, czyli TIK w nauczaniu matematyki oraz matematyka z e- podręcznikiem da się lubić.

DSC_0032

Sesje warsztatowe: jak samodzielnie tworzyć materiały interaktywne z matematyki, myślę, więc rozwiązuję zadania (Bąbel matematyczny), jak nowoczesna platforma e-learningowa wspomaga pracę nauczyciela, klocki na każdą okazję - wykorzystanie klocków sześciennych w edukacji matematycznej oraz scenariusze lekcji - inspiracje na ciekawe zajęcia.

DSC_0928

Główna atrakcją konferencji była możliwość uczestniczenia w lekcji w Laboratorium szkoły przyszłości, która jest unikalnym obiektem na skalę europejską, a w Gdańsku była prezentowana po raz pierwszy.

logo_Rok Matematyki na Pomorzu_1Serdeczne podziękowania dla prelegentów, współorganizatorów, partnerów oraz uczestników konferencji.

Regulamin festiwalu

 

Współorganizator

psse-logo-pl

Edupark_Logo_CMYK

Honorowy Patronat

PMG_PA_poprawione

Partner strategiczny

learnetic_logo_pl

Patronat medialny

logo_rgb

RG logo

SYGNAŁ_winieta_11-01

POMORSKIE eu_pelna_nazwa

Partner merytoryczny

WPUD

Partner technologiczny

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

 

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg

 

Partner edukacyjny

logo_akcesedukacja_zatwierdzone v2

logo_fundacja

wydawnictwo logo_wydawnictwo

image001(1)

LOGO_Promathematica

Opieka graficzna

10308177_731570413566233_1748743277435830691_n

Partner organizacyjny

REW_logo_kolor_tło-białe

logo2

GOandSO_JPG