4 listopada w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, odbyła się konferencja Fundacji Edukacja na NOWO w Laboratorium szkoły przyszłości.

Celem konferencji było zaproszenie do wspólnego budowania społeczności uczącej się, podzielenie się dobrymi praktykami w zakresie koncepcji szkoły XXI wieku oraz stworzenie przestrzeni do dyskusji jak zrekonstruować współczesną szkołę.

6jbX07UA4s1gn3oiyKzPcIPxLcgR7TT6hPRKCT_fX68

Główna atrakcją konferencji była możliwość uczestniczenia w lekcji w Laboratorium szkoły przyszłości, która jest unikalnym obiektem na skalę europejską, a w Warszawie była prezentowana po raz pierwszy.

W konferencji wzięło udział blisko 200 uczestników.

Serdeczne podziękowania dla – dyrektorów, nauczycieli, rodziców, jednostek samorządowych i przedstawicieli mediów – którzy chcą aktywnie uczestniczyć w transformacji polskiej szkoły.

Konferencję rozpoczęliśmy debatą pod tytułem: „Jak przygotować się do szkoły przyszłości”, którą poprowadziła Justyna Suchecka.

c2BdpfiyUgf6lM4j6-fCn9EYMx5OTYUxSNq9zVT7iBA

Główne tematy konferencji:

szkoła przyszłości, kompetencje nauczyciela przyszłości, edukacja na NOWO, czyli od diagnozy do strategii użycia TIK w szkole, po co komu e-podręczniki, kreatywne uczenie się w dzisiejszej szkole, gramy w piktogramy, konstruowanie wiedzy, rozwijanie umiejętności przez uczniów, czego możemy się nauczyć od twórcy Khan Academy, przestrzenie edukacyjne przyjazne uczeniu się, narzędzia i metody biznesu jako wsparcie edukacji, zaprezentowali

… jak twierdzi Klaudia Tolman wszystko można narysować

Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów, partnerów i sponsorów konferencji

Do rewolucji w edukacji potrzebna jest zgoda na różnorodność i indywidualność każdego ucznia i każdego nauczyciela

– mówił po konferencji i o konferencji w „Niedzielnym Poranku RDC” prof. Lech Mankiewicz –  audycja z dnia 7/11/2015

O naszej konferencji – w „Niedzielnym poranku RDC” opowiadała też Justyna Józefowicz – pedagog, couch, trener kadry nauczycielskiej –  audycja z dnia 1/11/2015

zdj. Wojciech Górski Wysokie Kontrasty

Honorowy Patronat

logo_minister     ore_logo_pdf

Partnerzy

Patronat medialny

logoDS - 72dpi

LOGO_JOwS_logo_300ppi     SYGNAŁ_winieta_11-01