Konkurs Digital Champions 2016 zorganizowany przez Fundację Edukacja na NOWO w partnerstwie z wieloma instytucjami, których działalność wspiera rozwój kompetencji cyfrowych m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Uniwersytet Warszawski, Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, Intel, Librus, Fundacja Orange, Pearson Centrum Cyfrowe był wielką promocją e-edukacji. Zebrał duże grono jej miłośników, którzy na co dzień chętnie korzystają z technologi i z wielkim entuzjazmem podzielili się z nami swoimi pomysłami, koncepcjami lekcji i strategiami na wdrażanie e- edukacji w szkołach i placówkach.

W konkursie wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Laureaci przedstawili pomysły na strategię cyfryzacji szkół, innowacyjne zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii oraz wymarzone lekcje przyszłości.

Celem konkursu Digital Champions była szeroka popularyzacja e-edukacji, zebranie dobrych praktyk, które będą inspiracją dla polskich szkół oraz propagowanie trendów w budowania kultury cyfrowej oraz cyfrowych kompetencji. Projekt był znakomitym sukcesem i ciągle zachęca szkoły do zaprzyjaźniania się z technologiami w edukacji.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami laureatów oraz relacjami z najważnieszego wydarzenia e – edukacyjnego w Europie – BETT SHOW 2017 w Londynie. WEJDŹ 

 

Zespół Fundacji  Edukacja na NOWO